Odżywianie krok po kroku :)


Powierzyłam się całkowicie p90x nawet pod względem diety. W podręczniku, który otrzymałam w paczce znalazłam kilka wskazówek, których teraz będę przestrzegać. Wiele nowego się nie dowiedziałam, ale i tak jestem pozytywnie nim zaskoczona.

Kilka liczb:

RMR = waga (pounds) x 10 = 1870 kcal
Daily activity burn = RMR x 20% = 374 kcal
Energy amount = RMR + DAB + 600* = 2844 kcal

P90xers (tak pozwolę sobie nazywać ludzi, którzy podążają tym szlakiem) szufladkowani są do trzech kategorii żywieniowych, które narzucają ilość spożywanych kalorii. Moj wynik (energy amount) wpisuje się tzw. 'Level II: 2400-2999 kcal', do którego przypisana dzienna dawka wynosi 2400 kcal :))

Jak widać... nie jest to żadna restrykcyjna dieta redukcyjna. Przecież aby chudnąć trzeba jeść! To jest podstawa sukcesu. Aby jednak do tego dojrzeć... trzeba poukładać sobie wszystko w głowie. Tak, przechodziłam przez najróżniejsze i dziwne limity kaloryczne i wiem, że to niczym dobrym nie skutkuje. Uwierzcie mi.

Nie mam pojęcia, czy będę w stanie tyle jeść... nie mam zielonego pojęcia. Nie jestem przywyczajona do takiego czegoś, więc małymi kroczkamii... :))


Plan diety, który dla siebie wybrałam nazywa się 'FAT SHREDDER', w którym propocje odżywcze układają się tak:

proteiny: 50%
węglowodany: 30%
zdrowe tłuszcze: 20%
Co więcej? Opieram się na dobrze wszystkim znanych zasadach zdrowego odżywiania :))

* regularne posiłki co ok. 3,5 godziny
* ostatni posiłek 2-3 godziny przed snem (najlepiej coś proteinowego)
* mniejsze, lecz częste porcje - 5 posiłków
* totalna rezygnacja z 'junk food' - czyli totalnego syfu, którym zapychają się ludzie
* dużo warzyw i owoców - świetne żrófła witamin i mikroelementów
* piję minimum 2 litry wody dziennie (+ napary ziołowe typu pokrzywa, mięta, rumianek)


Najważniejszą rzeczą, którą trzeba sobie uświadomić jest to, że zdrowe odżywianie to nieodłączna część codziennego treningu. Tak, dokładnie! Sukces przyjdzie tylko wtedy, gdzy w 100%  poświęcisz się danemu postanowienu. Cel jest na wyciągnięcie ręki... i Ty dobrze o tym wiesz. Trzeba tylko chceć. Trzeba zacząć podążać tą prawidłową drogą.
 
Co jem dokładnie? Zapraszam do przeglądania moich jadłospisów i fotomenu ;))* tyle potrzebujemy na efektywny trening p90x

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz